Vše o fotografování

Vítáme vás v novém fotografickém online kurzu o základech fotografování a foto techniky. Rozhodli jsme se vybudovat ucelený kurz neboli online učebnici na základy fotografování. Postupně zde budou přibývat články od těch největších základů fotografování až po poměrně náročné fotografické techniky. Přejeme hodně zdarů při pokusech, fotografování a dobré světlo!

www.HezkéObrázky.cz

Digitální fotoaparát a princip záznamu obrazu

Tento článek velmi zjednodušenou formou popisuje vznik digitální fotografie, aneb co se děje uvnitř fotoaparátu při fotografování. Dozvíte se jak vlastně vzniká fotografie a na jakém principu funguje zachovávání obrazových vjemů jakým fotografie bez pochyby je. Pokud vás vždy zajímalo jak je možné, že fotoaparát dokáže věrně zachytit vše co vidíte, tento článek je právě pro vás. Dále se dozvíte o nejběžnějších dvou snímacích čipech CCD a CMOS a jaký je mezi nimi vlastně rozdíl.

Jak vybrat digitální fotoaparát

V tomto článku vám poradíme, co by jste měli brát v úvahu při výběru nového fotoaparátu. Dozvíte se něco o základním rozdělení digitálních fotoaparátů a jaký si vybrat podle toho, co a jak chcete fotografovat.

 

Po přečtení článku se již nenecháte zmást reklamami říkajícími pouze poměr ceny a rozlišení snímacího čipu v mega pixelech. Doufáme, že vám článek pomůže především určit typ fotoaparátu přesně podle vašeho způsobu fotografování.

Úvod do fotografie a historie

V článku se dozvíte, že:

Fotografování, stejně jako malování či sochařství, patří mezi umění, fotografie není nic jiného než záznam světla, slovo fotografie pochází z řečtiny, vzniklo spojením slov fós (světlo) a grafis (štětec), co znamená camera obscura, daguerrotypie, nebo Mavica, že Joseph Niépce je považován za vynálezce fotografie a mnoho dalšího.

(1) Úvod do fotografie a historie | (2) Jak vybrat digitální fotoaparát | (3) Digitální fotoaparát a princip záznamu obrazu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti (Google Analytics) soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.       Další informace